Przetargi i komunikaty - ogłoszenia w Twoim regionie - Twojej Gminie
Zamieść ogłoszenie

słowo kluczowe:

kategoria:

  

województwo:


wyszukiwanie zaawansowane »
Centrum Usług Księgowych

NASZ PATRONAT - Gmina Fair Play – nowa jakość w polskich samorządach 

ETAPY KONKURSU

Weryfikacja gmin biorących udział w konkursie przebiega dwuetapowo. W I etapie weryfikowane są ankiety konkursowe, w których gminy dokonują samooceny swoich działań, prezentując swoje dotychczasowe dokonania i plany na przyszłość. W II etapie odpowiednio przygotowani audytorzy w celu weryfikacji danych zawartych w ankietach przeprowadzają audyty w gminach. Dodatkowym elementem weryfikacji jest badanie losowo wybranych inwestorów prowadzących inwestycje na terenie gmin ubiegających się o certyfikat. Suma przyznanych przez audytorów i inwestorów ocen decyduje o przyznaniu gminie certyfikatu „Gmina Fair Play”.

 

UBIEGŁOROCZNA EDYCJA „GMINA FAIR PLAY”

Do udziału w ubiegłorocznej XIII edycji konkursu zgłosiło się 26 samorządów z całej Polski. Ostatecznie Kapituła Konkursu wyłoniła 24 gmin, które spełniły wymagania konkursu i przeszły pozytywnie procedurę weryfikacyjną uzyskując tym samym tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play” 2014 – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.

 

KATEGORIE KONKURSU:

Tegoroczna XIV edycja konkursu prowadzona jest w sześciu kategoriach: gmin wiejskich agro, gmin wiejskich wielofunkcyjnych, miasteczek i małych miast, średnich miast, dużych miast oraz gmin turystycznych.

 

KORZYŚCI DLA LAUREATOW:

Jedną z najważniejszych korzyści wynikającą z udziału w programie „Gmina Fair Play” jest szeroka promocja i możliwość zaprezentowania dokonań gmin oraz ich planów na szerszym forum publicznym. Jak podkreślają Laureaci tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play” jest dla samorządowców mobilizacją do stałego utrzymywania najwyższego poziomu jakości usług oferowanych inwestorom. Dzięki udziałowi w programie, na podstawie badania losowo wybranych inwestorów (przedsiębiorców i osób prywatnych, którzy na terenie gminy zrealizowali bądź realizują inwestycje), gminy mają możliwość zapoznania się z ich oceną. Dzięki analizie benchmarkingowej, która jest opracowywana w oparciu o wyniki badań inwestorów i ocenę adytorów, gminy  mogą wprowadzić niezbędne zmiany w procedurach i organizacji obsługi inwestorów oraz poznać własną pozycję w stosunku do innych gmin uczestniczących w programie. To właśnie raport benchmarkingowy wskazuje jak usprawnić obsługę inwestorów i jak stworzyć jeszcze lepsze warunki do inwestowania w gminie. Ponadto, dzięki udziałowi w wydarzeniach organizowanych w ramach każdej edycji programu m.in. spotkania warsztatowe czy doroczna gala finałowa „Gmina Fair Play”, gminy mają okazję do wymiany informacji, doświadczeń oraz nawiązania współpracy z innymi samorządami, które osiągają sukcesy na polu przyciągania inwestorów, a także z przedsiębiorcami-laureatami siostrzanego programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.


W tym roku po raz kolejny przyznane zostaną nagrody specjalne dla „Samorządowego Menedżera Roku
”, który jest wybierany spośród osób zaangażowanych, w sposób szczególny, w rozwój gminy. Kandydaci mogą być zgłoszeni tylko w jednej z poniższych dziedzin:

- innowacyjność w zakresie promocji inwestycji,

- szczególny wkład do rozwoju społeczności lokalnej,

- wsparcie niekonwencjonalnych projektów inwestycyjnych realizowanych na terenie gminy,

- szczególny wkład w rozwój etyki samorządowej i rządów prawa, 

- szczególny wkład w rozwój współpracy europejskiej na szczeblu lokalnym i regionalnym,

- wybitny wkład w kreatywne wykorzystanie kapitału ludzkiego

  w samorządzie lokalnym oraz w podniesienie jego poziomu edukacyjnego,

- inne wybitne osiągnięcia gospodarcze, społeczne i kulturalne realizowane w ramach instytucji     samorządowej.

 

ORGANIZATORZY

Konkurs „Gmina Fair Play” organizowany jest przez „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”, a afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

 

Szukaj ogłoszenia w swojej gminie

POWIADOMIENIA

Otrzymuj na skrzynkę pocztową informacje o nowych ogłoszeniach, artykułach i promocjach.


 Tereny inwestycyjne:
Partnerzy Serwisu:
Transferuj.pl